PRVA SVETA PRIČEST NA ČERINU

U nedjelju, 27. travnja 2014. bilo je posebno svečano kada je 64 djece prvi puta primilo Isusa u sv. Pričesti.

Crkva svečano okićena, djeca u bijelim haljinama, roditelji i ostali vjernici razdragani, fratri i časne sestre spremni. Zvukom zvona sa čerinskog zvonika krenula je procesija do oltara, kada je svečanu sv. Misu predvodio fra Tihomir Bazina, a franjevačka mladež svojim pjevanjem slavila Boga. Časne sestre s. Veronika  Kvesić i s. Iva Bešlić su pripremale djecu za Prvu sv. Pričest. Fra Tihomir u svojoj propovijedi je naglasio Isusov dolazak u njihov život, Tomu koji je posumnjao, važnost sv. Mise u njihovu životu i roditelje koji su prvi svjedoci vjere. Uz recitacije koje su prvopričesnici izveli, svi su se uz fotografiranje vratili kućama zadovoljni. Slavlje s obitelji, prijateljima i rodbinom je nastavljeno kod njihovih kuća.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top