Uskršnja akcija Frame Čerin

Pošto kreativna sekcija naše Frame prilikom prigodnih blagdana izrađuje stvarčice i prodaje ih našim župljanima, ovaj put smo se odlučili za malo drugačiju akciju.

Da samo uvijek ne bi prodavali, odlučili smo i nešto darovati. Na poticaj našeg duhovnog asistenta naša je Frama odlučila da će ove godine za Uskrs izrađivati pisanice i dijeliti ih najmlađim župljanima da bi im pokazali zahvalnost, jer se naši župljani odazovu na svaku našu akciju. Sa izradom pisanica počeli smo na Veliki petak u ranim jutarnjim satima. Najprije je svatko od nas od kuće donio koliko je mogao jaja, te smo ih kuhali. Fra Tiho nam je pokazao jednostavnu tehniku za bojanje jaja i posao je išao jako brzo. Išao je brzo i radi našega zajedništva i spremnosti pomaganja jedni drugima. U kratkom vremenu obojili smo preko 600 jaja.  Pjesme i veselja nije bilo jer je ipak bio Veliki petak. Naš posao smo završili Krunicom. Na sam dan Uskrsa, nakon  Mise u župnoj crkvi i na filijalnim crkvama, framaši su podijelili pisanice, kojima su se djeca jako obradovala, izmamila im osmijehe na lica, a samim  time su  i framaše učinili sretnim. Župljanima se uistinu svidjela ova hvale vrijedna akcija našeg bratstva.  Tako smo najmlađe razveselili a i sebe jer smo mogli nešto darovati.

 

Kako je to izgledalo,pogledajte na fotografijama.

Mir i dobro!

Ružica Pehar, Magdalena Musa

Top