KRIZMA U NAŠOJ ŽUPI

U nedjelju 16. lipnja, naša je župa proslavila župne Duhove - ovogodišnji sakrament svete Potvrde za 44 naša krizmanika. Za 20 krizmanica i 24 krizmanika ovo je bio dan punopravnog ulaska u Crkvu, punoljetnosti kroz Duha Svetog. Za tu prigodu, našu je župu posjetio mjesni biskup Petar Palić, kojeg je na početku same svete Mise u ime svih krizmanika i župe pozdravio krizmanik Kristijan Milićević. Krizmanici su mu uručili i prigodan dar, a on je izrazio sreću i blagoslov što je prisutan na ovom za župu važnom danu. Biskup se u homiliji osvrnuo na prisustvo Duha Svetoga u našim životima, i tome tko je uopće Duh Sveti te zašto se ni kroz mnoge simbole ne može dočarati snaga i moć Duha Svetoga. Nakon nadahnjujuće propovijedi usljedio je sami sakrament svete Potvrde. Na završetku svete Mise, župnik fra Velimir zahvalio se najprije dragom Bogu, a nakon toga svima koji su na bilo koji način sudjelovali u organizaciji te pripremi krizmanika. Čestitao je krizmanicima, kumovima te roditeljima, a čestitkama se pridružio i sami biskup Petar, pozivajući još jednom krizmanike da odvažno koračaju dalje putem Krista Spasitelja. Hvala dragom Bogu na ovom prekrasnom danu i čestitke našim krizmanicima!

Top