Izlet Franjevačkog svjetovnog reda u Tomislavgrad

 Dana 3. lipnja bratstvo Franjevačkog svjetovnog reda se zaputilo na izlet u Tomislavgrad. Iako vrijeme nije bilo obećavajuće krenuli smo u jutarnjim satima nas 24 zajedno sa duhovnim asistentom fra Tomislavom i u sigurnim rukama vozačice Ruže Mandžo. Najprije smo posjetili Karmel svetog Ilije Proroka na Buškom jezeru gdje nas je dočekao o. Branko. Obišli smo prekrasni okoliš Karmela, te samostan i crkvu sv. Ilije. Nakon Karmela otišli smo u franjevački samostan u Tomislavgradu. Tu nas je dočekao naš stari župnik i duhovni asistent fra Hrvoje. U duvanjskoj bazilici svetog Mihovila arkanđela smo slavili svetu misu. Nakon mise samostanski djelatnik Vinko nam je pokazao umjetnine ove bazilike, te nas proveo kroz samostansku knjižnicu i muzej. U 15 sati smo stigli na ručak u hotel Tomislav u centru grada, a ovom prilikom zahvaljujemo našem župniku fra Velimiru koji nam je omogućio ručak. Nakon ručka vraćamo se u franjevački samostan gdje nas je dočekalo bratstvo Franjevačkog svjetovnog reda iz Tomislavgrada sa kavom i kolačima. Proveli smo s njima ugodno vrijeme u druženju i razgovoru i pogledali kratki film o Asizu. Puni dojmova jedva smo se rastali i krenuli put Hercegovine. Na povratku smo u autobusu molili krunicu, pjevali i zahvaljivali Bogu na prekrasnom danu koji je ipak prošao bez kapi kiše.

Kako je dobro i kako je milo kao braća zajedno živjeti (Ps 133)
Marijana Barbarić, FSR Čerin
 
Fotografije sa izleta pogledajte na našem facebooku
Top