Završnica KMNL u Zagrebu

 Nogometna ekipa iz naše župe sudjelovala je ovaj vikend na završnici Katoličke malonogometne lige u Zagrebu kao pobjednička ekipa na razini naše biskupije. Iako nažalost nismo bili u punom sastavu, prošli smo grupnu fazu uz dvije pobjede i dva poraza, te došli do četvrtfinala gdje smo izgubili od župe sv. Lovre iz Petrinje. Bogu hvala što smo imali priliku sudjelovati na ovom turniru i fino predstavljati naši župu i biskupiju. U Zagreb smo krenuli u petak u popodnevnim satima i navratili u nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovcu gdje smo sudjelovali na svetoj Misi. Upravitelj svetišta i župnik dočekao nas je u svetištu i predstavio nam svetište te nas počastio večerom u jednoj konobi gdje smo se družili uz pjesmu. Nakon Karlovca posjetili smo i Krašić, rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca, a tamo nas je dočekao župnik vlč. Ivan Vučak koji nas je upoznao sa župom i spomen kućom u kojoj je živio i umro bl. Alojzije Stepinac. U crkvi smo se pomolili za njegovo proglašenje svetim te razgledali spomen kuću. Župnik nas je ispratio, a mi smo obadvojici svećenika zahvalili za lijep prijem i darove. Nakon Karlovca i Krašića uputili smo se u Zagreb na završnicu KMNL. U putu smo molili, pjevali te proživjeli lijepe trenutke zajedništva. Najprije Bogu hvala za sve, onima koji su nas dolazili bodriti, a i ljudima koji su nam pomogli i bili naši sponzori: Caffe Brazil, Toni Travel, FOTO ĐANI, općina Čitluk i fra Mika Stojić.

Martin Musa, kordinator i voditelj ekipe
Top