Tijelovo u našoj župi

 

Svetkovina Tijelova ili Brašančeva i ove je godine svečano proslavljena u našoj župi. Svečano misno slavlje u 19 sati predvodio je naš župnik fra Velimir Bagavac kazavši kako, unatoč veličini i značenju ove svetkovine, dosta vjernika nije svjesno njegove istinske biti. Hraniti se Tijelom Kristovim izvor je vječnoga života i Božji dar čovjeku neprocjenjive vrijednosti. Međutim, zavedeni teretima svakodnevice ili često nepotrebnih materijalnih prohtjeva, vrludamo i lutamo zaboravljajući na taj izvor, na vječnost.
Poniznom iskrenom molitvom, a onda i svečanom procesijom s Presvetim, zahvalili smo Bogu na daru njegove nazočnosti među nama, njegovom Presvetom Tijelu i Krvi, kao i na daru zajedništva.


S. Prusina
Galeriju slika pogledajte na našoj facebook stranici
Top