FRAMIN 2024

Jučer, u subotu 25. svibnja, bili smo na Framinu, susretu ministranata sa župa u kojima djeluju fratri. S Čerina nas je krenulo dvadesetak u jutarnjim satima. Župnik nas je pozdravio i ispratio. Dobili smo i majice s natpisom naše župe i sve je bilo spremno za avanturu. Po dolasku u Tihaljinu obavili smo prijave i zaputili se na slavlje svete mise, bilo nas je iz petnaestak župa naše biskupije. Mi koji smo redovito kod oltara sada smo bili jedna velika zajednica koja je radosno slavila svetu misu. Fra Branimir i Zvone su nas posebno pohvalili jer smo bili pobožni i pozorni na svetoj misi. Ništa neobično, jer znamo da je sveta misa mjesto na kojem mi moramo svojim držanjem pokazati da smo ministranti, bilo kod oltara, bilo u klupama. Bilo nam je to drago čuti, ipak su njih dvojica prilično strogi. Nakon sv. Mise naši su se uputili na provjeru znanja iz ovogodišnjeg kviza, a ostali smo ostali poslušati svjedočanstva novaka s Humca. Kad je i to završilo ručali smo i onda je započelo dugoočekivano sportsko natjecanje. Zdušno smo navijali i za našu ekipu, ali i za ostale naše prijatelje. Naš izbornik Zvone stalno nas je uvodio/izvodio na utakmicama, tako da smo skoro svi zaigrali za naše reprezentaciju bar koju minutu.
Kad se završio turnir i kad smo dobili zahvalnice i suvenire zaputili smo se i kući, stali na sladoled i sretno stigli na Čerin. Naravno da smo u autobusu zbijali šale i prepričavali dogodovštine sa susreta. Lijepo je bilo biti dio toga velikoga zajedništva..., jedva čekamo sljedeću godinu!
Izvještaj jednog našeg ministranta! Bogu hvala! 

Top