PRVA SVETA PRIČEST 2024

Danas, 7. 4., na nedjelju Božjega milosrđa u našoj župi svečano je proslavljena Prva sveta pričest. Prvopričesnika je bilo 40 koji su se zajedno sa sestrom Slavicom Šimović pripremali za ovaj dan. Svaki prvopričesnik je sudjelovao u slavlju bilo čitanjem, bilo recitiranjem, prinosom, pjevanjem, pozdravom. Svojom pjesmom naš mali zbor, pod vodstvom sestre Slavice i Mladena Mandže, uveličao je ovo misno slavlje. Misu je predvodio fra Branimir Novokmet koji je uputio motivirajuće riječi našim prvopričesnicima. Ohrabrio ih je govoreći da je Isus njihov najbolji prijatelj te da su oni sada svjetlo u svojoj obitelji koju će poticati na odlazak na svetu misu i redovnu ispovijed i pričest. U koncelebraciji je sudjelovao fra Gojko Zovko. Na kraju mise čestitke je uputio i naš župnik, fra Velimir Bagavac koji se zahvalio svima na uložem trudu. Bogu hvala i slava na današnjem danu. 

Top