Sv. Franjo u Donjoj Blatnici 2023

 

U nedjelju 1. listopada 2023 godine na svetoj misi u 11 sati proslavljen je patron filijalne crkve u Donjoj Blatnici povodom blagdana sv. Franje. Svetu Misu je predslavio velečasni don Branimir Bevanda uz koncelebraciju čerinskog župnika fra Velimira Bagavca.

Izreku sv. Augustina: "Tko pjeva, dvostruko moli" potvrdili su članovi zbora sv.Franje iz Donje Blatnice, koji ove godine slave 10 godina od osnutka. Uz njih su bili i članovi zbora Benedikt iz Župe sv. Mateja iz Mostara. Zborovima su ravnali Emil Bevanda i Marija Martinac. Prilikom misnog slavlja velečasni je zahvalio zboru na rastu i trudu koji ulažu pjevajući i slaveći svete mise te pozvao ostale vjernike da podrže njihov rad. Osim što pjevajući slave Gospodina, zbor je preuzeo i održavanje crkve.

Uz blagoslov i puno lijepih želja povodom 10.obljetnice zbora, nadamo se da će još dugo svojim glasovima uljepšavati nedjeljna liturgijska slavlja.

 

Top