Drugi susret MAGNIFICAT u Župi Čerin

 Magnificat u župi Čerin

U srijedu 14.prosinca u 19.30 sati u našoj župi održan je drugi po redu susret pod nazivom Magnificat. Gost predavač na ovom susretu bio je splitski franjevac i profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu fra Ante Vučković. Fra Ante je svoje predavanje podijelio u dva dijela, te se tako osvrnuo na dva ulomka iz Evanđelja po Mateju i Evanđelja po Luki, koji se čitaju na sam dan Božića. Razotkrio nam je mnoge nejasnoće koje možemo protumačiti iz tih ulomaka čitajući i razmatrajući Starozavjetne knjige. Nakon razmatranja Božje riječi uslijedila je molitva. 

Za glazbeni dio ovog susreta bile su zadužene sestre Ramljak, Darija i Anamarija, koje su svojim prekrasnim glasovima, pjevanjem i sviranjem obogatile ovu večer. 

Župna crkva sv.Stjepana u Čerinu bila je dobro popunjena, a oduševljenja nije nedostajalo. 

Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se ovaj susret održi, a i svima onima koji dolaze na susrete Magnificat i podržavaju nas u našem trudu.

Već radosno iščekujemo sljedeći Magnificat, a do tada svima želimo Mir i dobro!

Marijana Barbarić

Top