PRVA SV. PRIČEST U ŽUPI ČERIN

Čerin, 7. travnja 2013. – U našoj župi sv. Stjepana na Čerinu bilo je posebno na Mali Uskrs, nedjelju Božanskog Milosrđa kada je 20 dječaka i djevojčica prvi put primilo Isusa u sv. Pričesti. (Ovaj mali broj djece je radi upisa devetogodišnje škole, tako da veći broj djece treba biti u ovoj župi.). Svečano euharistijsko slavlje je predvodio fra Dario Dodig uz suslavlje fra Ignacije Alerića i fra Mike Stojića.

 

 

 

U svojoj propovijedi fra Dario se je posebno obratio prvopričesnicima i rekao kao poruku Evanđelja: 1. Poruka Uskrsloga je: Ne bojte se! Gospodin nas želi osloboditi svih strahova, bojazni i želi da budemo odvažni, svjedoci sve do kraja zemlje. 2. Isus pozdravlja svoje učenike s riječima: Mir vama! Moramo biti pronositelji mira Božjega. Tamo gdje je napetost, nerazumjevanje, svađa, mi moramo donositi ili unositi Duha Božjega ili mir.  3. Toma se udaljio od zajednice iz postao nevjeran. Zajedništvo je važno. Kad god se i mi udaljimo od zajednice sumnje se pojavljuju. Zato je važan nedjeljni sastanak s Gospodinom.

 

Budite u tom znaku slika i znak Božji u ovom svijetu!

 

 

 

 

 

 

 

Top