Čerin: BLAŽENA TI ŠTO POVJEROVA

 

Na službenoj stranici Mostarsko - duvanjske biskupije možete pročitati izvještaj o sakramentu sv. krizme u našoj župi:

"Sveta krizma u Čerinskoj župi u Broćanskom dekanatu bila je u subotu, 9. lipnja 2018. na spomendan Bezgrješnoga Srca Marijina. Dvadeset krizmanika devetoga razreda procesijski ulazi u crkvu, a s kora glazbom i pjesmom zaziva se Duh Sveti da nas s neba svojom milošću posjeti. Župnik fra Tihomir Bazina i njegov pomoćnik fra Hrvoje Miletić uposlili su svih devet krizmanica i jedanaest krizmanika u pojdinom nastupu za vrijeme sv. Mise koju predvodi biskup Ratko. Dvoje krizmanika u početku izražava pozdrav, petero ih ima recitaciju Duhu Svetomu, troje čita i pjeva, sedmero izgovara molitve vjernika, troje prinosi darove. Izraze srdačne dobrodošlice upućuje i župnik. Kapelan prati ceremonije krizmanika u svemu što čine."

Cijeli izvještaj s biskupovom propovijedi i o tijeku svečane sv. mise možete pročitati OVDJE.

Video

    

            

       

Župa Svetog Stjepana Prvomučenika

Top