PROSLAVA TIJELOVA 2018.

 

Čerin, 31. svibnja 2018.

Svetkovina Presvetoga Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo slavi se u četvrtak poslije svetkovine Presvetoga Trojstva u spomen na ustanovljenje Euharistije na Veliki četvrtak. Nakon sv. misa u filijalnim crkvama, svečana sv. misa s procesijom je slavljena u 19 sati u župnoj crkvi sv. Stjepana Prvomučenika na Čerinu. 

Ovo svečano misno slavlje predvodio je župnik fra Tihomir Bazina, a misno slavlje i procesiju svojim pjevanjem su uveličali članovi Velikog župnog zbora sv. Stjepana.

Nakon sv. mise uslijedila je procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Procesija je prošla kroz Čerin zaustavljajući se na uređenim postajama za Presveti Oltarski Sakrament, djeca su ceste posula cvijećem, a iza njih fratri i župljani u molitvi, pobožno su iskazali svoju ljubav i poklonstvo prema Spasitelju svijeta koji nam se daruje u Euharistiji.

Na kraju procesije je Presveti Oltarski Sakrament vraćen u crkvu, gdje je udijeljen završni blagoslov.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Video

    

            

       

Župa Svetog Stjepana Prvomučenika

Top