SLAVA BOGU NA VISINI a mir ljudima na nizini!

Bog nije dalek: on je blizu, štoviše, on je „Emanuel“, Bog s nama. Nije neznanac: ima lice, lice Isusa. To nije samo navještaj; to je događaj koji su vjerodostojni svjedoci vidjeli, čuli, dotakli u osobi Isusa Nazarećanina! „I Riječ tijelom postade“. Pred tom objavom, ponovno se u nama budi pitanje: kako je to moguće? Kako može vječna i svemoćna Riječ postati krhki i smrtni čovjek? Na to pitanje postoji samo jedan odgovor: ljubav. Onaj koji ljubi želi dijeliti s onim kojeg ljubi, želi biti ujedinjen s njim,  Bog se ne mijenja: on je vjeran samome sebi. Onaj koji je stvorio svijet isti je onaj koji je pozvao Abrahama i objavio svoje ime Mojsiju: Ja sam koji jesam… Bog milosrdan i milostiv, bogat ljubavlju i vjernošću (Izl 3, 14-15; 34, 6). Bog se ne mijenja, on je ljubav oduvijek i zauvijek. Svjetlo te istine se očituje u onome koji ga prihvaća s vjerom, jer je otajstvo ljubavi. Samo one koji se otvore ljubavi bivaju obavijeni svjetlom Božića. Tako je bilo u betlehemskoj noći, tako je i danas.

Draga braćo i sestre, „Riječ tijelom postala“ došla je boraviti među nas, to je Emanuel, Bog koji nam je postao blizak. Razmatrajmo zajedno to veliko otajstvo ljubavi, pustimo da nam srce obasja svjetlo koje sja u betlehemskoj špilji!

Sretan Božić svima vama dragi vjernici i blagoslovljenu 2013. godinu!

Top