ČETVRTI DAN ŽUPNOG HODOČAŠĆA

 

Vatikan - Rim, 8. ožujka 2018.

U četvrtak smo obilazili Vatikan i dio Rima. Najprije smo bili na trgu sv. Petra i čekali red za ulazak u baziliku i na kupolu sv. Petra. Nakon ulaska u Vatikan, razgledali smo baziliku, grobove papa, među kojima je i grob sv. Petra. Nakon obilaska bazilike, krenuli smo penjati se na kupolu sv. Petra odakle se pruža predivan pogled na Vatikan i Rim. Rim smo obilazili u poslijepodnevnim satima, i to samo neka mjesta: Anđeoska tvrđava, Trg Navona, Panteon, crkva sv. Ignacija, Fonana di Trevi, Španjolski trg, crkva i zavod sv. Jeronima. U crkvi sv. Jeronima, gdje je hrvatski zavod smo slavili sv. Misu. Sv. Misu je predslavio naš župnik fra Tihomir Bazina uz suslavlje 7 svećenika koji se nalaze na službi u ovoj crkvi i samostanu.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Video

    

            

       

Župa Svetog Stjepana Prvomučenika

Top