SVETKOVINA TIJELOVA NA ČERINU

Četvrtak, 26. svibnja 2016.

Nakon što su našoj župi danas slavljene sv. Mise u filijalnim crkvama, svečana sv. Misa s procesijom je bila u 19 sati u župnoj crkvi sv. Stjepana Prvomučenika na Čerinu.

Ovo svečano misno slavlje u prepunoj župnoj crkvi predvodio je fra Slaven Brekalo uz koncelebraciju župnika fra Daria Dodiga. Svečano misno slavlje i procesiju svojim pjevanjem su uveličali članovi Velikog župnog zbora i Frame pod vodstvom fra Tihomira Bazine.

Ova sv. Misa je ujedno bila i Misa zahvalnica za sve osnovnoškolce i srednjoškolce, a prvopričesnici su donijeli korpe s laticama cvijeća koje su u procesiji bacali ispred Presvetog.

Nakon sv. Mise uslijedila je procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom. Prva postaja je bila kapelica sv. Ante na Čerinu, druga postaja kod velebnog spomenika ispod župne crkve, treća postaja na vanjskom oltaru iznad župne crkve, četvrta ispred župne crkve. Zatim je Presveti Oltarski Sakrament vraćen u crkvu, gdje je udijeljen završni blagoslov.

Bilo je lijepo vidjeti da kao zajednica toliki narod pobožno sudjeluje i iskazuje svoje poklonstvo Spasitelju svijeta.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top