HODOČAŠĆE U VUKOVAR

Pod geslom 'Vukovar, mjesto posebnog pijeteta' u Vukovaru se komemoracijskim programom te Kolonom sjećanja obilježila 23. godišnica stradanja toga grada.

Među desetcima tisuća hodočasnika 18. studenoga 2014. je u gradu Heroju bilo i mnoštvo hodočasnika iz Brotnja i naše župe, koji su u organizaciji Udruge obitelji poginulih branitelja Općine Čitluk i župnog ureda Čerin otputovali na obilježavanje ove tužne obljetnice.

 

S hodočasnicima je i bio naš župnik i dekan Broćanskog dekanata, fra Dario Dodig,  koji je sudjelovao u misnom suslavlju  s desetinama svećenika, a koje je predvodio biskup dubrovački mons. Mate Uzinić.

Prema programu hodočašća, 19. studenog su posjetili selo Aljmaš u kojemu se nalazi crkva Pohođenja Marijina s kipom Majke Božje, a koja je u proteklom ratu bila srušena do temelja, a nakon povratka stanovnika  je obnovljena. Nakon toga krenuli su za Hercegovinu.

Fotografije s hodočašća možete pogledati OVDJE.

Top