SVETA KRIZMA NA ČERINU

Čerin, 24. svibnja 2014. godine

Sve je počelo zvonjavom crkvenih zvona sa Čerinskog zvonika u 10 sati, gdje se procesija uredala prema vanjskom oltaru kapelice iznad župne crkve. Ministraniti, krizmanici i kumovi, svećenici i o. Biskup. Veliki župni zbor započeo je pjevanjem, a nastavljeno je pozdravima krizmanika, recitacijom i pozdravom župnika pred sv. Misu. Biskup Perić u svojoj propovijedi se osvrnuo na prvo čitanje Djela apostolskih kako su prvi učenici, koji su slijedili sv. Pavla i njegove suradnike, odazivali se pozivu Božjemu i slijedili ga kroz duhovno zvanje i služenje tijekom cijeloga života. Potom je uslijedila podjela sv. Krizme za 60 pripravnika. I na kraju zahvalu su uputili krizmanici, ponovno zazvali Duha Svetoga da ih prati kroz život u recitaciji. Svi odjeveni u zajedničke bijele haljine zajedno sa o. Biskupom i župnikom napravili su zajedničku fotografiju, te se slavlje premjestilo u obiteljske domove.

Dragi krizmanici, neka vam je sretno i blagoslovljeno! Budite svjedoci božje milosti i ljubavi u ovom svijetu. Živite i nosite Krista i darove Duha Svetoga da se u vama razviju, te donesete plodove za život već ovog svijeta i u nebu život vječni.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top