Održan dobrotvorni koncert u Donjoj Blatnici

Tisuće obožavatelja iz Hercegovine, Dalmacije i inozemstva pjevale su sinoć na humanitarnom koncertu „Hvala prijatelji“ s Matom Bulićem i prijateljima u Donjoj Blatnici. Koncert „Hvala prijatelji“ imao je humanitarni karakter, te je održan u sklopu dobrotvorne akcije za uređenje okoliša crkve sv. Franje i naišao je na odličan odaziv publike.

Prostrani plato ispred crkve sv. Franje bio je pretijesan za sve koji su željeli prisustvovati ovom spektaklu već na samom otvorenju kada je župnik župe Čerin fra Dario Dodig prigodnim riječima otvorio koncert. Od fra Daria se moglo čuti kako je Donja Blatnica prvo imala malu crkvicu u groblju, koja je postala pretijesna tako da se kasnije javila potreba za izgradnjom nove crkve.  Izgradnja nove crkve započela krajem devedesetih a uz ovu ljepoticu novoizgrađena mrtvačnica danas čini jedan cijeli kompleks na ponos mještana Donje Blatnice.  Na kraju govora fra Dario se zahvalio svima koji su sudjelovali u organizaciji ovog koncerta a na poseban način inicijatoru ovakvog druženja Mati Buliću, koji se nakon fra Daria popeo na binu i pozdravio okupljene.

Prije nego što je svojim hitovima „zapalio“ mnogobrojnu publiku Bulić je kazao kako svi ljudi koji su napravili ovako velik koncert vrijede kao i njegova pjesma, te kako mu je, kao čovjeku koji je rođen u Donjoj Blatnici, izuzetno drago što je tako veliki broj ljudi podržao ovu humanitarnu akciju. A sinoćnji koncert u Donjoj Blatnici uistinu je bio pravi spektakl jer je uz domaćina na njemu nastupilo desetak estradnih zvijezda iz Hercegovine i Hrvatske.

Nakon Bulića na binu su redom izlazili Željko Bebek, Ine Tadić i Hercegovački bećari, Pero Panjković, Vinko Coce, Tiho Orlić, Marko Perković Thompson, Alen Nižetić, Jozo Vučić, Trio gušt i Dalmatino, a prije sinoćnjeg domaćina u Donjoj Blatnici nastupili su i Toni Tešija i Dražen Zečić kao gosti iznenađenja.

Jedan od izvođača koji su se odazvali na Bulićev poziv bio je i njegov kum Marko Perković Thompson koji je nakon svog nastupa kratko prokomentirao: „Dojmovi su zaista prelijepi i izvanredno je da se ovakav koncert dogodio ovdje u Blatnici. Kao što sam i rekao ja sam nekoliko puta bio u Blatnici, ali ovoliko ljudi nikada nisam vidio. Čestitam Mati, čestitam Odboru koji je ovo organizirao i drago mi je da smo napravili jednu dobru stvar za ovo mjesto i ove ljude.“

Pjevajući svoje najveće hitove zvijezde su napravile odličan ugođaj i koncert za pamćenje za sve posjetitelje na kraju kojeg se Mate Bulić ponovno popeo na binu i otpjevao još nekoliko hitova, ali i najavio „ako Bog da“ kako će se i dogodine u Donjoj Blatnici ponoviti sličan koncert.

Društvo prijatelja vodopada Kravice i MZ Donja Blatnica potpisali povelju o bratimljenju

U sklopu sinoćnjeg spektakla potpisivanjem povelje o bratimljenju između Društva prijatelja vodopada Kravice i MZ Donja Blatnica okrunjeno je dugogodišnje prijateljstvo i suradnja za koje se predstavnici udruge iz Ljubuškog i predstavnici Donje Blatnice nadaju da će nastaviti čuvati i razvijati plemenite i prijateljske odnose Hrvata ljubuškog i broćanskog kraja.

Voditelji sinoćnjeg programa bili su Vlatka Martinović i Dragan Soldo, a posjetitelji su akciju mogli podržati kupnjom ulaznice i slanjem sms poruke. 

Više fotografija sa sinoćnjeg koncerta pogledajte OVDJE.

Citluk.ba

Top