MJESNA ŠKOLA ANIMATORA FRAME ČERIN

U petak i subotu, 29. i 30. travnja 2016. u prostorijama Pastoralnoga centra na Čerinu, održana je prva mjesna škola za animatore franjevačke mladeži naše Frame.

Škola se uspješno održala predvođena voditeljicom formacije Antoniom Petrinom koja je, edukacijsko rekreacijski program ta dva dana vodila uz pomoć Ivone Sabljić, područne voditeljice formacije Kristine Primorac i tajnice Magdalene Muse. Petak večer smo započeli Kristininim predavanjem  „Kako treba izgledati jedan framaški suset“, nakon kojega smo imali kratki rad po grupama i zadatke. U subotu smo nastavili Magdaleninim predavanjem „Animator- Tko? Što?“ nakon kojega smo imali radionice. Na radionicama smo imali zadatak osmisliti nove zabavne i poučne framaške susrete. Uslijedile su i vježbe komunikacije, te izlaganje rada po grupama. Zatim je Ivona kroz svoje svjedočanstvo ukratko opisala zadaću animatora, životni put jednog framaša i prepreke koje se mogu naći na tom putu. Školu animatora završili smo kratkim plenumom i svetom Misom koju je predvodio naš duhovni asistent fra Tihomir Bazina. Završila je naša prva škola animatora, a zadatak i posao nas, dvadeset i jednog aktualnog animatora, tek počinje.

Ivana Milićević, Frama Čerin

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top