POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE

Čerin, 7. rujna 2015.

Prvi dan u Osnovnoj školi Čerin započeo je svetom Misom i blagoslovom za sve učenike, roditelje i njihove nastavnike.

U punoj crkvi sv. Stjepana sv. Misu predvodio je župnik fra Dario Dodig za sve prosvjetne djelatnike i učenike osnovne škole Čerin. U propovijedi fra Dario je istaknuo primjer našega sv. Marka Križevčanina, kojeg toga dana slavimo, te osvrnuo se na Evanđelje gdje su Isusu prigovarali zašto je naučavao subotom i koliko je važno sudjelovanje na sv. Misi svake nedjelje zajedno sa svojim roditeljima. Pozvao je djecu da nikada ne prigovaraju, nego slušaju i budu marljivi. Sv. Misu svojim pjevanjem je uveličao dječji zbor sa sestrom Marijom, a roditelji i djeca su čitali misna čitanja.

Nakon sv. Mise djeca su se s učiteljima uputili prema školi, posebno veselo i svečano je bilo za 50 čerinskih prvašića, radosni, puni raznih pitanja zajedno pod rukom svojih roditelja, koji su ih doveli u njihove učionice.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top