SV. ILIJA PROROK

Ponedjeljak, 20. srpnja 2015.

Donji Mali Ograđenik - Gradina

Sv. Ilija prorok je svetac čiji je život obilježen naizgled oprečnim, a zapravo vrlo povezanim stvarnostima: s jedne strane dubokom kontemplacijom i pustinjačkim samačkim životom predanja Bogu, a s druge strane izričitom borbenošću i aktivnom zauzetošću protiv nametanja i širenja poganske vjere, koja je, predvođena kraljem i kraljicom Ilijina vremena, progonima i ubijanjima prijetila istisnuti vjeru u pravoga Boga. U tom je smislu Ilijino vrijeme vrlo blisko današnjem, pa nam taj starozavjetni svetac, čiji se blagdan slavi 20. srpnja, itekako može biti i sada uzor i putokaz kako se boriti za očuvanje vjere i istinskih vrijednosti, a posebno u saznanju da Bog pokazuje svoju moć kada On hoće i na način na koji hoće.

U našoj župi ćemo svečano proslaviti blagdan sv. Ilije na Gradini u Donjem Malom Ograđeniku. Svečana sv. Misa biti će u 19 sati, a misno slavlje će predvoditi vlč. Damir Stojić, salezijanac iz Zagreba. Molimo sve župljane da sudjeluju na sv. Misi, a poslije na zakusci na igralištu. Jako je ružna slika osobna, obiteljska i slika zajednice da se dolazi na igralište, a ne bude se na sv. Misi. Tu posebno apeliramo na roditelje da upozore djecu i mlade. Budimo jedno srce i jedna duša!

Top