BLAGOSLOV NOVOIZGRAĐENE KAPELICE

14. svibnja 2015., na blagdan Uzašašća Gospodinova – Spasova, u starom groblju 'Podišta' u Gornjem Malom Ograđeniku uz svetu misu i obred blagoslova polja, blagoslovljena je novoizgrađena kapelica u ovom groblju.

Na misi se okupilo preko stotinjak mještana, ali i tridesetak onih čiji su stari pokopani u ovom groblju. Bilo je tu i dosta iseljenika koji žive od Hrvatske, Austrije, preko Njemačke, pa do daleke Kanade . Misno slavlje predvodio je čerinski župnik fra Dario Dodig koji je i blagoslovio novoizgrađenu kapelicu.

 

Na kraju misnog slavlja mještanin Žarko Luburić se zahvalio svima na pomoći i potpori koju su imali kako bi ovaj projekt bio uspješno realiziran, te je naglasio kako su mještani bili u svakom trenutku pri ruci.

Po završetku misnog slavlja mještani su se okupili na poljani ispred groblja gdje su se uz domaće specijalitete, te gangu i bećarac družili.

Hvala svima koji su podupirali i pomagali realizaciju ovog projekta, neka vas Bog blagoslovi!

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top