PRVA SVETA PRIČEST U ŽUPI

Čerin, 12. travnja 2015.

Na Bijelu nedjelju i nedjelju Božanskog Milosrđa u župi sv. Stjepana na Čerinu proslavljena je Prva sv. Pričest 61 djeteta.

Lijepo vrijeme, sunčano. Najprije procesija ispred crkve. Mali dječji zbor prekrasno pjeva na čelu sa s. Marijom Martinović i fra Tihomirom Bazinom. Recitacije, crkva prekrasno uređena i obnovljena, lica razdragana. Župnik fra Dario je predvodio sv. Misu s don Mirkom Barbarićem, salezijancem koji je rodom iz naše župe, a na službi u Rijeci. Fra Dario je u propovijedi obratio se prvopričesnicima i pozvao ih na bjelinu i milosrđe što ova nedjelja i znači. Poziv je to i svakom kršćaninu. Evanđelje nam govori kako su Isusovi učenici bili iznenađeni, radosni, ali i ostali u čuđenju što se s Isusom dogodilo. U njima se dogodila promjena, preobrazba, zaokret. Isus ih je obdario s mirom, Duhom Svetim, ojačao vjeru i dao vlast opraštati grijehe.

 

Sve je završilo u radosnom ozračju euharistijskog zajedništva koje se kasnije prenijelo i u obitelji prvopričesnika.

Neka ih prati mir i Božji blagoslov!

 

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top