ČISTA SRIJEDA

Pepelnica ili Čista srijeda je kršćanski spomendan kojim započinje korizma, vrijeme pokore, posta, razmišljanja i molitve.

Na blagdan Pepelnice, svećenik posipa kršćane pepelom uz riječi: „Spomeni se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti.“  ili  „Obratite se i vjerujte Evanđelju!“

Pepeo je simbol pokore i poziv je kršćanima da razviju duh poniznosti i žrtve, a također podsjeća da je Bog velikodušan i milosrdan onima koji mu se obraćaju pokorna srca. Dobiva se od blagoslovljenih grančica palme korištenih na Cvjetnicu prethodne godine.

U našoj župi na Čistu srijedu, 10. veljače 2016. obred pepeljanja biti će na jutarnjoj sv. Misi u 7 sati, te na večernjoj sv. Misi u 18 sati. Pozivamo sve župljane da na ovaj vidljiv način započnu vrijeme posta, molitve i pokore.

Top