ŽIVE JASLICE 2014.

24. prosinca 2014.

Kao i dosadašnjih godina, naši vrijedni Framaši su kroz vrijeme došašća bili jako aktivni,pa su tako između ostalog, pripremili prizor živih jaslica, koji se već tradicionalno nekoliko godina izvodi na Badnju večer, nakon dječje mise polnoćke. Posljednjih dana došašća uređivali smo prostor ispred kapelice Sv.Stjepana, gdje se i održala predstava živih jaslica. Također, došli smo na ideju da prisutnima dijelimo jabuke, te kolače koje ćemo sami pripremiti. To smo proveli u djelo. Pokušali smo, a nadamo se i uspjeli, kroz jednu toplu božićnu priču prikazati i dočarati pravi duh Božića, trenutak u kojem se cijela ljudska povijest izmjenila.

Isus se rodio. Sišao je na zemlju radi svih nas,da podari mir i blagostanje. Iako ga nisu htjeli pustiti u svoje domove,pronašao je utočište,trošnu štalicu koja je odisala toplinom i blagošću. Pastiri mu donesoše janje i pokloniše se, te zapjevaše malom kralju. Mudraci pratiše zvijezdu koja ih dovede do štalice, te se i oni pokloniše i darovaše Božjeg sina.

Neka se i u Vašim srcima ovog Božića rodi mali Isus i podari Vam mir, radost i blagostanje.

Sretan i blagoslovljen Božić u ime svih članova našeg bratstva!

Mir i dobro!

Ružica Pehar

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top