PROSLAVA SV. LJUDEVITA I DUHOVNA OBNOVA FSR-a

Članovi područnog bratstva OFS-a Hercegovine okupili su se i ove godine 25. kolovoza kako bi zajedno proslavili blagdan svoga suzaštitnika sv. Ljudevita.

Oko 300 svjetovnih franjevaca iz 12 bratstava u Hercegovini, među kojima je i bratstvo naše župe, okupilo se u crkvi Krista Kralja u Čitluku na još jednu duhovnu obnovu i proslavu sv. Ljudevita, a svjetovne franjevce pratili su i njihovi duhovni asistenti. Duhovnu obnovu organiziralo je područno vijeće OFS-a u suradnji s čitlučkim bratstvom.Pjevanje na svetoj misi predvodili su članovi studentskog zbora 'Prijatelji', a misna čitanja i molitvu vjernika čitali su ministri mjesnih bratstava OFS-a. Na kraju mise okupljenima se obratio i čitlučki župnik fra Miro Šego. Prvi dio duhovne obnove završio je klanjanjem Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu, a zatim je prisutne pozdravio doministar čitlučkog bratstva Josip Primorac, koji je sve pozvao na druženje uz okrjepu u dvorištu ispred župne kuće. Duhovno obnovljeni i radosni zbog još jednog zajedničkog susreta, braća i sestre su ostali dugo u razgovoru, pjesmi ali i plesu uz pratnju harmonike i gitare.

Više možete pogledati i pročitati OVDJE.

Top