PROSLAVA SVETKOVINE SV. FRANJE U D. BLATNICI

Donja Blatnica, 4. listopada 2015.

U Donjoj Blatnici u crkvi sv. Franje Asiškoga svake godine se kroz trodnevnicu pripremamo za ovu veliku svetkovinu.

U Trodnevnici 1.- 3. listopada smo se pripremali kroz sv. Ispovijed i sv. Misu. Prvu večer trodnevnice sv. Misu predvodio je fra Miro Šego, župnik župe Čitluk, drugu večer mladomisnik fra Perica Ostojić, Mostar, te treću večer sv. Misu predvodio je naš fra Slaven Brekalo. Govorili su o aktualnim temama u Crkvi, o našem duhovnom životu, a posebno su nam pokušali približiti lik i djelo ovog velikog sveca i njegova života iz kojega možemo crpiti snagu za život kao i slijediti njegov put.

Na sami dan svetkovine, u nedjelju 4. listopada svečana sv. Misa bila je u 11 sati koju je predvodio fra Goran Azinović s Humca. Prije sv. Mise bila je procesija s kipom sv. Franje oko crkve s pjevanjem litanija. Fra Goran je u propovijedi istaknuo kako je sv. Franjo uvijek bio sretan i vjeran Bogu, pokušao je objasniti koliko je vjernost i predanje Bogu važno u našem životu. Valja i nama slijediti primjer ovog velikog sveca.

Sv. Franjo brani i zagovaraj nas kod Boga!

Top