IZLET ZBOROVA U ZADAR

Zadar, 26. rujna 2015.

U subotu, 26. rujna 2015. zbor sv. Stjepana Čerin i zbor sv. Franje Donja Blatnica zajedno sa njihovim voditeljem fra Tihomirom Bazinom bili su na jednodnevnom izletu u Zadru, njima su se pridružili i par framaša koji im pomažu u pjevanju pri svečanijim slavljima.

Krenuli smo rano ujutro kako bi iskoristili svaku sekundu, te što bolje napunili 'baterije' za narednu godinu. Čim smo stigli u sunčani Zadar, simpatična vodička Magda nas je upoznala sa blagodatima i atrakcijama predivnog grada. koji je u samom srcu Jadrana. S njom smo napravili 'đir' po gradu te nam je ispričala povijest i pokazala ostatke velikih građevina. Najviše nas je dojmila crkva sv. Donata, koja je dosta akustična, a jedva smo čekali slobodno vrijeme da nešto otpjevamo. Nakon upoznavanja grada slavili smo Svetu Misu u crkvi svetog Frane, zatim smo otišli na ručak. Kroz cijelo vrijeme nije nedostajalo pjesme, čak su nas neki turisti snimali i počastili nas pljeskom. Nakon ručka imali smo slobodnog vremena, koje smo većinom proveli na rivi. Ono što je posjet u Zadar učinilo posebnim jest prilika koja se rijetko pruža, sudjelovali smo na večernjoj molitvi sestara Benediktinki sv. Marije, također nas je nakon molitve pozdravila opatica samostana, časna majka Anastazija. Jedna od sestara nas je provela kroz izložbu Srebro i zlato grada Zadra, koja se nalazi u sklopu njihovog samostana, divili smo se vrijednostima koje posjeduju. Najviše nas se dojmio mali kamen, koji je djelić od stijene na kojoj je Isus bičevan. Imali smo čast otpjevati pjesmu u njihovoj kapelici. Sestre su se preporučile u naše molitve, kao i mi u njihove. Pri polasku prema autobusu prošetali smo rivom i divili se šarenilu Sunčevog pozdrava. koji je uz Morske orgulje jedan od atrakcija Zadra. Povratak kući je bio popraćen uz opuštenu atmosferu, pjesmu i smijeh.

Matea Ivanković, Frama Čerin

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top