FRAMA ČERIN - PREDSTAVA "JA SAM USKRSNUO"

U četvrtak, 14. svibnja, na blagdan Uzašašća Gospodinovog, nakon Svete mise i klanjanja Presvetom oltarskom Sakramentu, u pastoralnom centru na Čerinu, izvedena je predstava pod nazivom „Ja sam uskrsnuo“.

Predstavu su pripremili članovi dramske sekcije našeg bratstva, koji su u spomenutu izvedbu uložili mnogo rada, truda i vremena, kako bi to izveli na najbolji mogući način. Sami su se pobrinuli za kostimografiju, scenografiju i sve ostalo što je bilo potrebno. Predstava opisuje život dvije obitelji. Njihovu sudbinu, teške životne križeve, ali pri tom volju, želju i težnju za bolje sutra. Jedna obitelj izgubila je svog člana u Domovinskom ratu. Djeca su ostala bez oca, majka bez muža, a baka bez sina. Dok su pripremali pisanice za još jedan Uskrs bez oca, majka i baka pričale su im kako je to nekad bilo, smatrajući kako se danas pravi smisao Uskrsa izgubio. Sin Marko odlučio je urediti obiteljski vrt, koji je već godinama zapušten, a na to ga je potaknuo san u kojem je čuo očev glas, koji ga je korio zbog nemarnosti. Otišao je na njegov grob i razgovarajući sa ocem, obećao mu kako će se sve promijeniti. To je slušao njegov prijatelj Jure, koji je razočaran postupcima svog oca. Naime, njegov otac davno je napustio obitelj. Za Juru i njegove dvije sestre brine se majka Ruža, koja svaku noć moli za povratak svog muža, kakav god on bio. Jedan od prizora predstave prikazuje različite ljudske sudbine. Onoga koji je izgubio život za Domovinu i onoga koji je svojim životom skovao križ, koji sada nezasluženo nosi njegova obitelj, koju je davno napustio. Ipak, na samom kraju otac se vraća kući i moli svoju obitelj za oprost i novu priliku. Supruga Ruža, kroz plač, oprašta mužu. Dolaze i djeca, te zajedno, zagrljeni, slave povratak svog oca, koji je „uskrsnuo“ i otvara novu stranicu života. Početak novog početka.

Kako je to izgledalo, pogledajte na FOTOGRAFIJAMA.

 

Ružica Pehar ( Frama Čerin )

Top