RODITELJSKI SASTANAK FRAME ČERIN

Čerin, 13. studenoga 2015.

Svoj susret u petak, 13. studenoga, bratstvo franjevačke mladeži Čerin, naša Frama, posvetila je roditeljima.

Ne kroz temu i razgovor o njima, nego u organizaciji duhovnog asistenta fra Tihomira i članova vijeća održali smo  treći po redu roditeljski sastanak. Ni ovaj, kao ni prošla dva, nije imao u cilju biti tipični roditeljski sastanak sa pričom o nedolascima i lošem vladanju, nego naprotiv, kroz jedan zabavni susret željeli smo našim roditeljima približiti što je Frama, gdje mi budemo petkom i što radimo ostalim danima na Čerinu, kao i što je naša dužnost kao framaša. Susret smo započeli onako kako mi imamo svaki peti u nizu, molitveni sastanak, večernjim klanjanjem. Nakon klanjanja prikazali smo našim roditeljima kratki film koji prikazuje nas framaše kroz naše framaške aktivnosti. Tako smo prikazali dijelove duhovne obnove, naših susreta petkom, scene sa radionica, naš rad,  druženja, našu pjesmu i radost. Nakon filma iz crkve smo prešli u pastoralni centar, gdje je naša dramska sekcija u dvorani izvela igrokaz, napisan samo za ovu prigodu. Kroz zabavne, ali i poučne scene glume, dočarali smo našim roditeljima s koliko se stvari, nametnutih od modernog svijeta, mora boriti mladi čovjek da ostane na svom framaškom putu, ali i pokazati da je biti framaš zapravo poziv. Druženje s roditeljima nastavilo se kroz smijeh, u razgovoru, sa zakuskom i pjesmom!

 

Ivana Milićević, Frama Čerin

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Top