PRVI DAN ŽUPNOG HODOČAŠĆA

 

U nedjelju, 4. ožujka 2018. u poslijepodnevnim satima skupina od 57 hodočasnika je s Čerina krenula na hodočašće u San Giovanni Rotondo i Rim. U programu hodočašća su još neka mjesta koja su u blizini ovih gradova. U Italiju smo stigli u ponedjeljak ujutro i krenuli u obilazak prema rasporedu. Najprije smo posjetili Osimo, crkvu sv. Josipa Kupertinskog. Sveti Josip Kupertinski se štuje kao zaštitnik studenata i đaka, što se može činiti više nego čudnim, s obzirom da je sam bio, kako bi se to nekada reklo – mentalno zaostao, ili kako bi se danas reklo – osoba s posebnim potrebama. Poslije Osima zaputili smo se u Loreto - Svetište Gospe Loretske. Tu smo slavili sv. misu, obišli svetište i napravili pauzu. Sljedeće mjesto koje smo posjetili je Manopello. Ovo je mjesto na kojem se čuva slika Isusova rupca kojega je Veronika pružila Isusu na križnom putu. Posljednje mjesto u obilasku jučer bilo je Lanciano - mjesto glasovitog euharistijskog čuda - kada je hostija poprimila oblik svježeg mesa, a vino u kaležu postalo je krv. U poslijepodnevnim satima smo se zaputili u hotel u San Giovanni Rotondo, gdje danas nastavljamo naše hodočašće.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Video

    

            

       

Župa Svetog Stjepana Prvomučenika

Top