PROSLAVA TIJELOVA 2017.

 

Kao i svake godine na svetkovinu Tijelova, sinoć je u našoj župi slavljena svečana sv. Misa s procesijom. Nakon sv. Misa u filijalnim crkvama, svečana sv. Misa s procesijom je bila u 19 sati u župnoj crkvi sv. Stjepana Prvomučenika na Čerinu.

Ovo svečano misno slavlje predvodio je fra Hrvoje Miletić, a misno slavlje i procesiju svojim pjevanjem su uveličali članovi Velikog župnog zbora sv. Stjepana.

Nakon sv. Mise uslijedila je procesija kroz Čerin s Presvetim Oltarskim Sakramentom koju je predvodio župnik fra Tihomir Bazina.

Lijepo je bilo vidjeti uređene postaje za Presveti Oltarski Sakrament, ceste posute cvijećem i mnoštvo župljana u molitvi koji su pobožno iskazali svoju ljubav i poklonstvo prema Spasitelju svijeta koji nam se daruje u Euharistiji.

Na kraju procesije je Presveti Oltarski Sakrament vraćen u crkvu, gdje je udijeljen završni blagoslov.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Video

    

            

       

Župa Svetog Stjepana Prvomučenika

Top